معاون آب و خاک در حاشیه نشست شورای مدیران این معاونت در کرج
1398/04/01
تجهیز 900 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری در دولت تدبیر و امید
✅ معاون آب و خاک در حاشیه نشست شورای مدیران این معاونت در کرج:
🔹از سال 92 تاکنون، 900 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سنتی و مدرن کشور زیر پوشش سامانه های نوین آبیاری قرار گرفته است.
🔸امسال، بیش از 20 هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح اختصاص یافته که بخشی از این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.
 

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم توسعه اطلاع رسانی درباره تاثیرات اجرای طرح های حوزه آب و خاک بر افزایش بهره وری آب و تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس علیمراد اکبری امروز شنبه در نشست شورای مدیران معاونت آب و خاک با رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، اجرای اجرای طرح های حوزه آب و خاک را بر افزایش بهره وری آب و تولید محصولات کشاورزی موثر دانست و افزود: با اجرای طرح هایی از جمله سامانه های نوین آبیاری‏، شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی شمال و شمال غرب کشور و اجرای طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام از سال 92 تاکنون، ضمن افزایش بهره وری آب، تولید محصولات کشاورزی و به تبع آن درآمد کشاورزان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با اجرای عملیات زهکشی زیرزمینی در اراضی کشاورزی استان های گلستان، گیلان و مازندران امکان تولید یک میلیون تن کلزا و کاهش وابستگی کشور به واردات دانه های روغنی و روغن وجود دارد.

در این نشست، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی نیز با اشاره به اهمیت اجرای طرح های ‌آب و خاک در صیانت از منابع پایه و افزایش تولیدات کشاورزی اظهار داشت: زمینه اطلاع رسانی دستاوردها و نقش تولیدات بخش کشاورزی در اقتصاد، امنیت غذایی و امنیت ملی در رسانه ها وجود دارد و ضروری است با همکاری و هم افزایی معاونت آب و خاک نسبت به تولید محتوای موثر در قالب های مختلف رسانه ای برای تشریح و تبیین اجرای برنامه ها و اثرگذاری آنها اقدام نمائیم.

سید علی محققی به افزایش حضور مدیران وزارت جهاد کشاورزی در برنامه های گفتگومحور و پرمخاطب صدا و سیما در سه ماه اخیر اشاره کرد و افزود: برای اجرای طرح های عمرانی، پیوست های اطلاع رسانی وجود دارد که لازم است اعتبارات این سرفصل ها با هماهنگی مرکز روابط عمومی هزینه شود تا کارها اثربخشی بیشتری داشته باشد.

در این نشست مقرر شد کمیته ای مشترک به منظور تولید محتوا و هماهنگی اطلاع رسانی در حوزه آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شود.

 
تعداد مشاهده خبر51 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal