اختصاص 1600 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای توسعه سامانه های نوین آبیاری در سال 99
1399/05/10

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص 1600 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای توسعه سامانه های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع در بازدید ازپروژه های آبیاری نوین در استان یزد، اظهار کرد: در سال جاری 162 هزار هکتار از اراضی کشور تحت پوشش سامانه های نوین آبیاری قرار گرفته است که ازاین میزان 32 هزار هکتار آن تحویل بهره بردار شده و 130 هزار هکتار آن در حال اجراست.

وی تصریح کرد: اجرای طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در ردیف طرح های اقتصاد مقاومتی است و تاثیر مستقیمی در امنیت غذایی و خودکفایی کشور دارد و طی چند سال اخیر با موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی نیز اعتبارات خوبی برای آن تخصیص داده شده است.

زارع گفت: در سال 99 بیش از 1600 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی در اختیار طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری قرار گرفته است که براساس عملکرد استانها توزیع می شود.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص اعتبارات مناسب به این طرح نشان‌دهنده‌ اهتمام مسئولان طراز اول کشور به بحث بهره وری آب و گسترش اجرای طرح‌های آبیاری نوین است.

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: تاکنون بیش از 2 میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است که با حمایت موثر دولت و پرداخت تسهیلات مناسب شاهد اثر بخشی این طرح در صرفه جویی آب تا 44 درصد و افزایش 30 درصدی تولید محصولات کشاورزی در شرایط کم آبی و همچنین کاهش مصرف نهاده ها مثل کود و سم تا 30 درصد هستیم.

تعداد مشاهده خبر77 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal