تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت آب و خاک و سازمان بسیج سازندگی
1399/06/23

با استعانت از خداوند متعال و در آستانه ورود به گام دوم انقلاب اسلامی و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در جهت کمک به محرومیت زدایی، عمران و آبادانی مناطق محروم و روستایی کشور و در راستای بهره‌برداری بهینه از منابع آب و خاک کشور و به منظور هم‌افزایی و بکارگیری ظرفیت‌های موجود در این خصوص تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج سازندگی در تاریخ 99/6/23 در محل مجتمع فرهنگی ولیعصر(عج) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای مهندس اکبری معاون محترم آب و خاک با عنایت به اینکه کشور ایران از نظر اقلیمی خشک و نیمه خشک قرار دارد ، توانایی و ظرفیت‌های کشور در دانشگاه‌ها ، تحقیقات ، نظامی ، بسیج و .... می‌تواند در خدمت این بخش از کشور قرار گیرد . ما کشور توانمندی هستیم و می‌توانیم در زمینه مسائل آب و خاک چاره اندیشی کنیم . ما باید از منابع آب و خاک بدرستی استفاده کنیم و بهره برداری بهینه داشته باشیم و تلاش نمائیم ضریب خوداتکایی را بالا ببریم . ایشان با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها 38 هزار هکتار سامانه نوین آبیاری اجرا شده و الان به عدد 2/4 میلیون هکتار رسیده است. همچنین در زمینه شبکه‌های فرعی آبیاری ابتدای انقلاب 100 هزار هکتار بوده و الان 1/6 میلیون هکتار است . خرید گندم در ابتدای انقلاب اسلامی 500 هزارتن بوده و الان متوسط 10 میلیون تن رسیده است.

لذا با عنایت به وجود روحیه جهادی، روحیه انقلابی ، توان فنی و تخصصی ، ماشین آلات و ظرفیت اعتقادی در بسیج سازندگی امیدواریم بتوانیم با همکاری مشترک در بالا بردن ضریب خود اتکایی کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست گامهای اساسی برداریم.

تعداد مشاهده خبر36 بار
تصاویر مرتبط

  • 2_0
  • 3_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal